schedule of lessons

Class schedule for the 2019-2020 academic year

Apta kүn derі SV-11
Subjects Teacher Cab
Monday 1 History of Kazakhstan Kobzin M.E. 25
2 Russian language Balenko L.I. 23
3 Kazakh literature Zhairbaeva A.K. 24
Tuesday 1 Chemistry Adylkhanova A.M. 31
2 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
3 Informatics Musanova A.M. 34
4 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
Wednesday 1 Mathematics / Drawing Abildinova N.Zh. / Askapova A.K. 28/26
2 Biology A. Adylkhanova 31
3 Kazakh language Zhairbaeva A.K. / Kenzhebaeva Z.D. 24/22
4 Initial military training Tuleutaev D.S. 29th
Thursday 1 Special Technology Adilova N.O. 22
2 Russian literature S. Tuleutemirova 23
3 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
4 Physics Abylkhasanov B.K. 32
Friday 1 Materials Science / Chemistry Askapova A.K. / Adylkhanova A.M. 26/31
2 Foreign language Doschanova B.K. / Abdrakhmanova G.T. 21/2
3 Geography Samykov S.G. 22
AC-13
Subjects Teacher Cab
1 Kazakh literature Zhairbaeva A.K. 24
2 History of Kazakhstan Kobzin M.E. 25
3 Initial military training Tuleutaev D.S. 29th
 
1 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
2 Chemistry Adylkhanova A.M. 31
3 Physical culture Baitenov T.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
4 Physics Abylkhasanov B.K. 32
1 Kazakh language Zhairbaeva A.K. / Kenzhebaeva Z.D. 24/22
2 Mathematics / Drawing Abildinova N.Zh. / Askapova A.K. 28/26
3 Biology Adylkhanova A.M. 31
4 Geography Samykov S.G. 25
1 Russian literature Balenko L.I. 23
2 Physical culture Baitenov T.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
3 Informatics Musanova A.M. 34
1 Design of units and assemblies by А. А. 33
2 Russian language Balenko L.I. 23
3 Technology of metals / Chemistry Askapova A.K. / Adylkhanova A.M. 26/31
4 Foreign language Doschanova B.K. / Abdrakhmanova G.T. 21/2
Apta kүn derі SV-21
Subjects Teacher Cab
Monday 1 Russian language / Mathematics Balenko L.I. / Abildinova N.Zh. 23/28
2 Special technology Adilova N.O. 22
3 Informatics Musanova A.M. / Zhaksylykov B.Zh. 30/34
Tuesday 1 Electrical Engineering Amrenov B.Zh. 32
2 Material Science Askapova A.K. 26
3 Chemistry Adylkhanova A.M. 31
4 Special technology Adilova N.O. 22
Wednesday 1 Drawing / Physics of Askapov A.K. / Abylkhasanov B.K. 26/32
2 Russian literature S. Tuleutemirova 23
3 Foreign language Doschanova B.K. / Abdrakhmanova G.T. 21/2
4 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
Thursday 1 Physics Abylhasanov B.K. 32
2 Special technology Adilova N.O. 22
3 Kazakh literature / Foreign language Zhairbaeva A.K. / Doschanova B.K. / Sansyzbaevna A.Zh. 24 4/21
4 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
Friday 1 History of Kazakhstan Kobzin M.E. 25
2 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
3 Kazakh language Zhairbaeva A.K. / Kenzhebaeva Z.D. 24/22
AC-23
Subjects Teacher Cab
1 Electrical engineering / Russian language Amrenov B.Zh. / Balenko L.I. 31/22
2 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
3 Arrangement of automobiles 33
1 Materials Science / Technical Drawing Askapova A.K. 26
2 Kazakh language Zhairbaeva A.K. / Kenzhebaeva Z.D. 24/21
3 Russian literature Knyazev N.A. 22
4 Electrical engineering Amrenov B.Zh. 33
1 Physics Abylkhasanov B.K. 32
2 Social Studies Kobzin M.E. 25
3 Physical culture Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
4 Arrangement of cars 33
1 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
2 Chemistry Adylkhanova A.M. 31
3 Foreign language / Kazakh literature Zhairbaev A.K. / Doschanova B.K. / Sansyzbaevna A.Zh. 24/4/21
4 Maintenance and repair / Informatics K. Tashenov / A. Musanova / B. Zhaksylykov 33 30 34
1 Foreign language Doschanova B.K. / Sansyzbaeva A.Zh. 21/2
2 Biology / History of Kazakhstan Adylkhanova A.M. / Kobzina M.E. 31 25
3 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
Apta kүn derі ST-22 top
Pәnder Oқytushy cab
Дүйсенбі 1 Materialdards кесіп өңдеу Askapova A.K. 26
2 Informatics / Physics Musanova A.M. / Akhmetshaikhov A.S. 31/34
3 Dene türbiesі Syuymbaev N.A. / Nurshanov Zh.S. S / W
4 қазақ тілі / Мемлекеттік тілде іс қағ жүргізу Zhairbaeva A.K. 24
Seisenbi 1 Syzu Askapova A.K. 26
2 Kazakhstan tariffs / ғоғамтану Жылқыбаев B.Zh. 25
3 Қазақ әдебиеті Zhairbaeva A.K. 24
Sәrsenby 1 Orys әdebietі / Kәsіbi orys tіlі Balenko L.I. / Tuleutemirova S.T. 22/23
2 Shetel Tіlі Doschanova B.K. / Abdrakhmanova G.T. 2/21
3 Arnay technology Askapova A.K. 26
4 Electrical engineering / Naryқ ekonom negіzderі Amrenov B.Zh. / Salimzhanova BB 26
Beysenby 1 Shetel tilі / Kәsіptіk shetel tilі Doschanova B.K. / Sansyzbaeva A.Zh. 2/21
2 Mathematics Abildinova N.Zh. 28
3 Orys tіli Balenko L.I. / Tuleutemirova S.T. 22/23
4 Chemistry Adylkhanova A.M. 31
Жұма 1 Biology / Machineқұrylys tehn negіzderі Adylkhanova A.M. / Zhaksylykov B.Zh. / Askapova A.K. 30/34